Alternatif Medya Şenliği “Başka Bir Medya”yı konuşmak için üçüncü kez toplanıyor.

Başka Bir Medya Mümkün!

amskare

2011’de yine başka bir medyayı konuşmak için toplanmıştık ama o zamandan bu yana çok şey değişti. Bu yaz gözlerimizle gördük: Kaldırım taşlarının altında kumsal, tutsak medyanın ardında özgür dünya var.

Gezi Parkı’nda başlayarak Tüm Türkiye’ye yayılan olayları ana akım medya Antartika’dan izlese de yurttaş gazeteci yerinden takip etti. Yine bir sivil direnişte yine tüm dünya haberleri yurttaş gazetecilerden ve gönüllü muhabirlerden aldı, ana akım medya alternatifleşti, alternatif medya ana akım oldu.

Direnişte medya ne yaptı, medyada devrim nasıl oluru bu şenlikte tartışacağız ve de devrimi “Alternatif Medya Platformu”nun adını koyarak konuşacağız. Alternatifin de alternatifi olur mu sorusunun cevabını  ise başka internet ve özgür sosyal medya atölyelerinde öğreneceğiz

Her şey bu kadar alternatif giderken, şenliğimizi otelde panellerle yapacak halimiz yoktu tabii. Şenliğin düzenine de gezi bulaştı, İşgal Evi’ndeki bu şenlikte konuşmacı yok, her yer serbest kürsü!

Taşları kaldırıp altındaki özgür dünyaya ayak basmak için Yeşil Gazete ve Yeşil Düşünce Derneği 14 Aralık’ta Kadıköy Don Kişot Yel Değirmeni İşgal Evi’ne çağırıyor. Don Kişot evinin ruhuna uygun, minderlerinizi, kupalarınızı getirmeyi unutmayın. Çaylar bizden 🙂

Başka birmedya hiç olmadığı kadar mümkün! 

afişgokkusak

Reklamlar
Bu yazı Şenlik 2013 içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s