Alternatif Medya Şenliği 16 Ekim’de düzenleniyor

Beyoğlu’nda gerçekleştirilecek şenlikte internet sansürü, dijital aktivizm, medya okuryazarlığı, medyada nefret söylemi ve yeni medya düzeni konu başlıkları ele alınacak.

Şu günlerde ardımızda yaz, önümüzdeyse bolca fuar ve konferans bulunuyor. 3-5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Bilişim Zirvesi’nde “Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları” kitabıyla dünyada büyük ses getiren John Perkins, Y kuşağının sırlarını açığa çıkartarak yöneticilere tavsiyelerde bulunan Michael McQueen ve TED organizasyonunun dünyadaki 12 fahri temsilcisinden biri olan Jim Stolze gibi önemli konuklar ağırlanacak.

Bilişim Zirvesi’nin yanı sıra Yeşil Gazete de “Alternatif Medya Şenliği” düzenliyor. Şenlikte medyanın artan öneminin sosyolojik etkileri ve günümüz medyasını doğru anlayabilme üzerine konuşulacak.

Alternatif şenlik için yapılan çağrıda; sosyal, ekolojik ve ekonomik krizlerden doğru ve tam anlamıyla haberdar olmak, bunların gerçek sebep ve sorumlularını cesaretle araştırmak ve politik meseleleri tüm yurttaşlarla doğrudan paylaşabilmek için özgür ve ilkeli bir medyaya ihtiyaç duyulduğu hatırlatıldı. Medyanın çoğunluğu kastedilerek, “ana akım” medyanın adil ve eşitlikçi olmadığı savunulan açıklamada, alternatif medyanın önemi üzerinde duruldu.

16 Ekim 2011, pazar günü Beyoğlu Yeşilev’in yanında bulunan otopark alanında düzenlenecek Alternatif Medya Şenliği’ne katılımcı olabilmek için 26 Eylül’e kadar başvuruda bulunmak gerekiyor. Detaylar ve katılım için https://alternatifmedyasenligi.wordpress.com/ adresini kullanabilirsiniz.

İnterpromedya Haber Merkezi – 21 Eylül 2011  
|İnterpromedya Haber Merkezi | Kültür/Sanat 

http://www.btnet.com.tr/34836-alternatif-medya-senligi-16-ekim%E2%80%99de-duzenleniyor.html

 
Reklamlar
Bu yazı Basında Şenlik Haberleri, Şenlik 2011 içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s